0_Web_Ballina - SllajderEvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Fon der Lajen: BE-ja arriti marrëveshje mbi Ligjin për klimën

Negociatorët e Këshillit të BE-së dhe të Parlamentit Evropian arritën marrëveshje mbi Ligjin për klimën në orët e hershme të mëngjesit të sotëm, sipas së cilës Bashkimi Evropian do të zvogëlojë emetimet e gazrave të dëmshme për 55 për qind deri në vitin 2030 krahasuar me vitin 1990.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close