0_Web_AktualeEvropëEvropë.PortalSvet.SlajderVideo deklaratë

Fon der Lajen: BE investoi miliarda dollarë për zhvillimin e vaksinave, tani kompanitë ta përmbushin pjesën e tyre

Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen deklaroi se BE ka investuar miliarda euro në zhvillimin dhe prodhimin e vaksinave kundër Kovid-19 dhe tani me të drejtë pretë që kompanitë farmaceutike ta përmbushin pjesën e tyre nga detyrimet për Evropën.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close