Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Фон дер Лајен: За три седмици уште поголем скок во бројот на случаи на коронавирус

Податоците од Центрите за контрола и превенција на болести покажуваат дека коронавирусот брзо се шири низ цела Европа, и ние сме длабоко во вториот бран. Во моментов, сè повеќе луѓе се заразуваат, изјави шефицата на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен.

Back to top button
Close
Close