0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Фон дер Лајен за ФАЦ: Поединечните набавки на вакцини ќе ја загрозат ЕУ

-Навремено да научевме за тешкотиите во масовното производство на вакцините, тогаш порано ќе ги намалевме преголемите очекувања за брза вакцинација на сите нивоа, рече Фон дер Лајан во авторскиот текст за „Франкфуртер алгемајне цајтунг“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close