0_Македонија.ПорталПолитика

Фон дер Лајен во Северна Македонија на 28 септември (ДПЛ)

Од дипломатските служби во Брисел за МИА потврдија дека претседателката на Европската Комисија ќе ја посети и Северна Македонија до крајот на овој месец, јави дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close
Close