Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Фон дер Лајен: Мораме да се адаптираме брзо на новите соеви на вирусот

Претседателката на Европската Комисија (ЕК), Урсула фон дер Лајен, официјално ја најави програмата за да се подготви ЕУ на брзите мутации на Ковид-19, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close