Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Фон дер Лајен: Комисијата планира на 17 март да ја усвои иницијативата за  „Дигитален зелен сертификат“

Усвојување на 17 март на законодавен предлог на европско ниво за „Дигитален зелен сертификат“ (Digital Green Certificate), најави претседателката на ЕК Урсула фон дер Лајен, преку писмото испратено до европските лидери, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close