0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Фон дер Лајен: ЕУ постигна договор за Законот за климата

-Воодушевена сум што постигнавме договор за овој клучен елемент на Европскиот зелен план. Нашата политичка цел - до 2050 да станеме првиот климатски неутрален континент сега, исто така, е наша законска обврска, рече претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close