Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Фон дер Лајен: Договорот меѓу ЕУ и Астра Зенека има обврзувачки одредби

Договорот меѓу Европската унија и компанијата „Астра Зенека“ за нејзината вакцина против коронавирус содржи обврзувачки одредби, изјави претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен и побара објаснување од производителите на лекови за доцнењата во испораката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close