Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Фон дер Лајен: Целосна солидарност на Европа со Австрија

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен вели дека е „шокирана и тажна од бруталниот напад што се случи вечерва во Виена“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close