Дописници СветЕвропа

Фон дер Лајен: Ја постигнавме целта за вакцинација на населението во ЕУ

Таа изјави дека денеска е постигната целта од 70 отсто од возрасното население вакцинирано со барем една доза.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close