Svet.SlajderСветСвет.Портал

Флорида прогласи вонредна состојба поради недостиг на гориво

Гувернерот на Флорида Рон Десантис прогласи вонредна состојба во врска со можниот недостиг на гориво предизвикан од прекинот во снабдувањето по кибер нападот врз најголемата американска компанија „Колонијал пајплајн“ (Colonial Pipeline).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close