0_Спорт.ПорталФудбал

Флик за поразот од Ајнтрахт: Противникот нè стави под сериозен притисок

Тренерот на Баерн, Ханс Флик, го коментираше поразот од Ајнтрахт со 1:2 во 22. коло од Бундеслигата.

Минхен, 21 февруари 2021 (МИА) – Тренерот на Баерн, Ханс Флик, го коментираше вчерашниот пораз од Ајнтрахт со 1:2 во 22. коло од Бундеслигата.

– Ја започнавме играта лошо. Ајнтрахт Франкфурт имаше одлично прво полувреме, одигра брзо и нè стави под сериозен притисок. Успеавме да ја поправиме ситуацијата во второто полувреме. Ако го игравме целиот натпревар на ист начин како и во второто полувреме, ќе победевме. За жал, не успеавме да ги реализираме нашите шанси, го цитира Флик официјалната веб-страница на Баварците.

Баерн го претрпе првиот пораз во германскиот шампионат на последните седум натпревари. Пред ова, тимот од Минхен загуби од Борусија Менхенгладбах (2:3) на 8 јануари.

И покрај поразот, Баерн е лидер на табелата во Бундеслигата со 49 бода. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close