0_Спорт.ПорталФудбал

Флик ќе биде нов селектор на Германија

Актуелниот тренер на Баерн Минхен, Ханси Флик, ќе го наследи Јоаким Лев на клупата на фудбалската репрезентација на Германија, потврдија денеска официјални извори, наведувајќи дека постапката околу неговото назначување се очекува да биде завршена пред претстојното Европско првенство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close