0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritKronikëKronikë.PortalMakedonija.SlajderPolitikëShoqëri

Fjalë përmbyllëse në lëndën “Monstra”: Prokurorja Fetai nuk hoqi dorë nga aktakuza për terrorizëm

Pas pesë orëve në fjalën përmbyllëse për rastin "Monstra", prokurorja Fatime Fetai, kërkoi dënime maksimale për të akuzuarit Halil Demiri dhe vëllezërit Afrim dhe Agim Ismailoviq, të akuzuar për veprën penale "terrorizëm", gjegjësisht kryerje direkte të vrasjes së pesëfishtë të pesë personave në Liqenin e Smilkovës më 12 prill të vitit 2012. Për të akuzuarin Fejzi Aziri, megjithatë, prokurorja Fetai kërkoi nga Gjykata që ai të shpallet fajtor për dy vepra penale ndihmë të autorit në kryerjen e veprës penale. Për veprat e njëjta penale, si Fejzi Aziri, është akuzuar edhe Haki Aziri. Në mungesë të dëshmive se e ka kryer veprën penale "terrorizëm" nga aktakuza është liruar Sami Luta.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close