0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Физички нападнати двајца новинари во Скопје

Две лица ноќеска биле физички нападнати од група лица на возраст од околу 20 години на ул. „Есперанто“. Дел од медиумите информираа дека станува збор за новинарите Љупчо Цветановски и Дејан Андоновиќ.

Back to top button
Close
Close