0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Физичка пресметка помеѓу кавадарчани на 45 и 77 години

Во СВР Велес синоќа во 19.00 часот било пријавено дека на кавадаречка учица, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.Т.(45) и С.П.(77), двајцата од Кавадарци.

Кавадарци, 21 август 2020 (МИА) – Во СВР Велес синоќа во 19.00 часот било пријавено дека на кавадаречка учица, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.Т.(45) и С.П.(77), двајцата од Кавадарци.

Како што информираа од СВР Велес, по целосно документирање  на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци. свд/цр

Back to top button
Close
Close