Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Физичка пресметка помеѓу четири лица во Неготино

Физичка пресметка помеѓу четири лица била пријавена синоќа во Неготино, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Неготино, 18 февруари 2021 (МИА) – Физичка пресметка помеѓу четири лица била пријавена синоќа во Неготино, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

-Во 21.15 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека на улица настанала физичка пресметка помеѓу П.Т.(40), Р.Ј.(32), Л.Л.(25) и Ј.А.(40), појасни Додевски.

Тој додаде дека по целосно документирање на случајот,  ќе биде поднесена соодветна пријава. свд/вг/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close