0_Maqedoni.PortalBiznesBiznes.PortalBiznis.SlajderEkonomi

FIZHT do t’i prezantojë projektet e zgjedhura në thirrjen publike “Startap 2”

- Fondi për Inovacione dhe Zhvillim Teknologjik sot do t'i prezantojë projektet e zgjedhura në thirrjen publike "Startap 2", i dedikuar për mbështetje të kompanive startap.

Shkup, 22 shtator 2020 (MIA) – Fondi për Inovacione dhe Zhvillim Teknologjik sot do t’i prezantojë projektet e zgjedhura në thirrjen publike “Startap 2”, i dedikuar për mbështetje të kompanive startap.

Do të prezantohen projektet nga vala e parë dhe e dytë e investimeve, për të cilën ishin siguruar mjete shtesë nga FIZHT.

Në ngjarjen e cila do të mbahet në tarracën e Muzeut të Artit Bashkëkohor në Shkup sipas protokolleve për mbrojtje nga KOVID, do të marrin pjesë zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi, ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi dhe drejtori i FIZHT, Jovan Despotovski. fc/

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close