0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

#FITRCLASSROOM: Со храбри потези и флексибилност во работењето 2021-ва подобра за стартап компаниите

Претставниците на стартап компаниите очекуваат дека притисокот на пандемијата ќе почне да слабее во втората половина од 2021 но не очекуваат дека ќе се врати стариот начин на работење. Сите се свесни дека за да се опстане и напредува во бизнисот мора да се прилагодуваат на новонастаната ситуација. Врз база на научените лекции од 2020, сепак сите се оптимисти дека со храбри потези и флексибилност во работењето следната 2021 година може да биде само подобра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close