Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

#FITRCLASSROOM: Иновации базирани на вештачка интелигенција

Вебинарот ќе почне во 19 часот, a сите заинтересирани ќе можат да го проследат во живо на Фејсбук страната на Фондот за иновации и технолошки развој. На настанот е предвидено да се обрати и вицепремиерот задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close