Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

ФИТР и ИМЕ со нова соработка за комерцијализирање на дигитални решенија во  земјоделскиот сектор

Директна менторска поддршка за побрза комерцијализација и примена на проектите кои ќе бидат одбрани преку јавниот повик Предизвик за дигитализација на земјоделството на ФИТР ќе обезбеди Меморандум за соработка што денеска го потпишаа Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) и Швајцарската програма за зголемување на пазарната вработливост (ИМЕ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close