0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

ФИТР ќе презентира резултати од Јавниот повик за финансиски средства преку иновациски ваучери

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) денеска ќе презентира резултати  од Јавниот повик за доделување финансиски средства преку иновациски ваучери.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close