Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Финска преговара со Русија за вакцината Спутник В

Финската министерка за здравство Криста Киури изјави дека скандинавската земја започнува преговори со Русија за набавка на нејзината вакцина „Спутник В“ против Ковид-19, која сè уште не е одобрена за употреба во Европската унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close