Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Финска планира „безбеден туризам“ за странци во текот на зимата

Финска е држава со најмала стапка на заразени со Ковид-19 во Европска Унија, а Владата на скандинавската земја планира да не изгуби голем број туристии оваа зима

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close