Svet.SlajderЕвропа

Финска и Австрија подготвени да бидат домаќини на самитот Бајден-Путин

Финска понуди да биде домаќин на самитот на американскиот и рускиот претседател Џозеф Бајден и Владимир Путин, соопшти денеска финското претседателство, а истото го направи и Австрија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close