0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанатоСпорт

Финансиска помош од германската Влада за спортот во државата

Речиси 69 милиони од 200 милиони евра итна финансиска помош обезбедени од германската Влада ќе бидат инвестирани во професионален спорт, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close