0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

Финалето на италијанскиот куп ќе донесе рекордна посетеност од март 2020

Финалниот натпревар од фудбалскиот куп на Италија меѓу Јувентус и Аталанта, закажан за 19 мај, ќе биде најпосетениот натпревар во Италија од март минатата година кога пандемијата на коронавирус почна да зема замав од големи размери.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close