0_Спорт.ПорталSport.SlajderСпортФудбал

Финалето на англискиот Карабао куп одложено за април 

Одлуката финалниот натпревар да се одигра на 25 април на стадионот „Вембли“ во Лондон е мотивирана од нашата намера, завршницата на Карабао купот да се игра пред што е можно повеќе гледачи на трибините, соопшти ФА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close