Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Филмскиот фестивал „КИНЕНОВА“ со продолжена програма до крајот на ноември

 Меѓународниот фестивал на дебитантски филм „КИНЕНОВА“ по барање на публиката продолжува да се емитува на Телевизија 24 до крајот на ноември. Главната програма заврши на 18 октомври, по што филмовите емитувани до тогаш, ќе бидат репризно емитувани и цел ноември.

Back to top button
Close
Close