КултураКултура.ПорталОпштество

Филмот „Отворена врата“ во македонска копродукција е кандидат за Оскар на Албанија

Играниот филм „Отворена врата“ - деби на младиот албански режисер Флоренц Папас, во кој Северна Македонија учествува како копродуцент, е кандидат за Оскар на Албанија во категоријата за најдобар странски филм.

Back to top button
Close
Close