EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Filloi tërheqja e ushtarëve dhe armatimit në Ukrainën lindore

Autoritetet ukrainase dhe kryengritësit prorus filluan me tërheqjen e forcave të tyre në sektorin e rëndësishëm të linjës së frontit në pjesën lindore të Ukrainës, kumtoi ushtria ukrainase.

Back to top button
Close
Close