0_Sport,PortalBasketbollRezultatetSport.Slajder

Filloi plej-ofi në NBA, Denver e fioi Jutah edhe përkundër 57 pikëve të Miçelit

Në ndeshjen e parë të xhiros së parë për titullin e kampionin në ligën NBA, Denveri e mposhti Jutah me 135:125 (31:25; 28:27; 19:31; dhe 20:10).

Orlando, 17 gusht 2020 (MIA) – Në ndeshjen e parë të xhiros së parë për titullin e kampionin në ligën NBA, Denveri e mposhti Jutah me 135:125 (31:25; 28:27; 19:31; dhe 20:10).

Lojtari më produktiv në ndeshjen e parë të së tetës së finales në plej of ishte basketbollisti i Jutah, Donovan Miçel, i cili shënoi 57 pikë, por edhe kjo nuk mjaftoi që “zhezerët” ta evitojnë humbjen.

Në ekipin fitimtar u dalluan Marej me 36 pikë dhe nëntë asistime dhe Nikolla Jokiq me 29 pikë dhe 10 kërcime.

Sonte luajnë:
Тoronto – Brukli
Boston – Filadelfia dhe
LA klipers – Dallas. ab/ 

Таг
Back to top button
Close
Close