0_Sport,PortalBasketboll

Fill Xhekson: Kobi ishte i veçantë

- Ish trajneri i Los Anxhelos Lejkers, Fill Xhekson për Kobi Brajant tha se ishte i veçantë.

Los Anxhelos, 27 janar 2020 (MIA) – Ish trajneri i Los Anxhelos Lejkers, Fill Xhekson për Kobi Brajant tha se ishte i veçantë.

“Fatkeqësia me helikopter është tragjedi për shumë familje. Ngushëllimet e mia deri te Vanesa dhe deri te familjet të cilët humbën familjarët e tyre. Kobi ishte i veçantë në shumë mënyra për shumë persona. Marrëdhënia jonë me atë ishte shumë e thellë nga marrëdhënia ndërmjet trajnerit dhe lojtarit”, deklaroi Xhekson.

Brajant dhe vajza e tij 13-vjeçare Xhiana humbën jetën në fatkeqësinë me helikopter në Kaliforni. Krahas tyre, jetën e humbën edhe nëntë persona të cilët ishin në helikopter. fc/ 

Таг
Back to top button
Close
Close