Svet.SlajderЕвропа

Филипс ќе повлече од три до четири милиони респиратори

Холандскиот производител на медицински помагала Филипс денеска соопшти дека повлекува дел од респираторите поради опасноста пената да се распадне на ситни, токсични честички, што може да предизвика рак

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close