0_Македонија.ПорталПолитика

Филипче: Земјите од Западен Балкан да воспостават подобра координација за справување со Ковид

Министерот за здравство Венко Филипче и неговиот бугарски колега Костадин Ангелов денеска преку видеоконференциска врска копретседаваа со состанокот на министри за здравство во рамки на Берлинскиот процес, кој годинава за првпат на агендата го вклучува и секторот здравство.

Back to top button
Close
Close