0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче: За пациентите со ХАЕ обезбедивме три различни терапии

Министерот за здравство Венко Филипче, по повод одбележувањето на 16 Мај како Меѓународен ден на хередитарениот ангиоедем (ХАЕ), преку својот фејсбук-профил информира дека за пациентите со ваква дијагноза обезбедиле три различни терапии кои се веќе достапни во државата преку Програмата за ретки болести.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close