0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Филипче: За кратко време ќе имаме брзи тестови за Ковид-19, достапни ќе бидат во болниците и на граничните премини

Брзите тестови за Ковид-19 многу скоро се очекува да бидат достапни и во болниците на нашата држава. Министерот за здравство, Венко Филипче, на вечерашното интервју во „Топ Тема" на Тв Телма, посочи дека тие како министерство планираат надградување на стратегијата за тестирање, односно ова воспоставување на стратегијата за широко тестирање.

Back to top button
Close
Close