0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче: Врвната нега која неуморно ја даваат акушерките во текот на пандемијата се одвива во континуитет

По повод Светскиот ден на акушерките сакам да се заблагодарам за придонесот и посветеноста за работата која ја извршувате и во текот на пандемијата. Вашата грижа за пациентите е од голема важност, а особено отежната при процесот на спроведување на протоколите за заштита од Ковид-19, напиша на својот фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close