0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Филипче: Во јуни треба да пристигнат 190 илјади вакцини Фајзер и 500 илјади Синовак

Во јуни треба да пристигнат околу 110 илјади Фајзер вакцини преку Ковакс системот и околу 80 илјади преку нашиот директен договор. Во овој момент се пријавени 180 илјади граѓани кои чекаат да добијат термин, а 40 илјади се над 60 години, информира министерот за здравство, Венко Филипче.

Back to top button
Close
Close