0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваОпштество

Филипче: Во тек вакцинација во домови за стари лица во Скопје и Битола, која ќе продолжи и во Куманово, Прилеп и Берово

Веќе неколку дена трае теренската вакцинација на стари лица сместени во болницата за Геријатриска и палијативна медицина „13 Ноември“ во Ѓорче Петров и домовите за сместување стари лица во Скопје и во Битола. Во двата дома „Сју Рајдер“ веќе е завршена вакцинацијата. Вакцинирани се десет од 60 сместени во домот за стари лица во Битола, 22 од 60 сместени стари лица во Скопје и 22 од 50 вкупно сместени корисници во центарот за сместување на стари лица „Мајка Тереза“. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close