0_Македонија.ПорталВидеоЛинк во живоОпштество

Филипче во ЗД во Штип – За две недели почнува реновирање, до крајот на месецот уште едно возило за итна помош

Секојдневните предизвици со кои медицинскиот персонал се соочуваат во извршувањето на секојдневните работни задачи, предизвиците  во однос на тестирањето, прегледите и упатувањето понатаму на пациентите коишто се позитивни на коронавирусот или се супсектни, се темите на кои министерот за здравство Венко Филипче поразговарал со директорите на Здравствениот дом во Штип и Центарот за јавно здравје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close