0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Филипче: Висок степен на здравствени работници ќе се вакцинират

Над 60 проценти од здравствените работници би се вакцинирале против Ковид 19, изјави денеска министерот за здравство Венко Филипче, во утринската програма на МТВ. Ова бројка според него е резултат на истражување спроведено од Министерството со здравствените работници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close