0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Филипче: Улогата на медицинските сестри во справувањето со оваа пандемија е од големо значење за сите нас

Министерот за здравство Венко Филипче по повод 12 Мај, Меѓународниот ден на медицинските сестри, денеска се сретна со медицинските сестри вработени на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close