0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Филипче: Термини за вакцинирање добија сите граѓани над 40 години од Скопје кои се пријавија на веб-страницата

Министерот за здравство Венко Филипче денеска преку својот фејсбук профил информира дека термини за вакцинација добиле сите граѓани над 40 годишна возраст од Скопје, кои до 30 април изразиле желба за вакцинирање преку веб-страницата „www.vakcinacija.mk“.

Back to top button
Close
Close