0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Филипче: Состојбата со вирусот е сериозна и критична, итно да се донесат сите законски измени

Состојбата со вирусот е исклучително сериозна и критична, притисокот врз болниците и медицинскиот кадар е огромен. Есенскиот бран на вирусот „коси“ низ цела Европа и светот, никој не е поштеден. Молам да се сфати многу сериозно дека од секој еден од нас зависи како ќе го надминеме овој бран, апелираше вечерва министерот за здравство Венко Филипче.

Back to top button
Close
Close