0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Филипче: Состојбата е стабилна и постепено се намалува бројот на приеми на пациенти

На редовниот состанок со директорите на кликите и ковид - центрите направивме евалуација на состојбата во однос на хоспитализациите за време на викендот се до денес. Состојбата е стабилна и постепено се намалува бројот на приеми на пациенти, објави на својот фејсбук профил министерот за здравство Венко Филипче.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close