0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Филипче: Соработката со гостиварската болница е добра и така ќе продолжи          

Министерот за здравство Венко Филипче во рамки на посетата на полошкиот регион, попладнево се запозна со состојбите во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ и најави дека соработката со оваа установа ќе продолжи и во иднина. Министерот беше заинтересиран за актуелните состојби и идните планови за да се подобрат условите за работа во болницата.

Back to top button
Close
Close