0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Филипче: Се враќаат на работа медицинските сестри кои беа ангажирани на определено време

Од утре, 40-те медицински сестри се враќаат на работа, најави денеска на својот фејсбук профил министерот за здравство, Венко Филипче.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close