0_Македонија.ПорталОпштество

Филипче се сретна со шведската амбасадорка Бенгтсон

Министерот за здравство Венко Филипче денеска се сретна со шведската амбасадорка Кристин Форсгрен Бенгтсон. На средбата стана збор за состојбата со коронавирусот, како и за идни можности за соработка и поддршка со персонал. Шведска е наш пријател и голем поддржувач во борбата со Ковид-19, објави на својата ФБ страница Министерството за здравство.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close